Częste pytania

Częste pytania2019-09-10T10:49:53+02:00
Kiedy mogę uczyć mojego Maluszka samodzielnego zasypiania?2019-09-10T21:18:45+02:00

Sen jest z jedną z podstawowych potrzeb fizjologicznych. Jest niezbędny dla prawidłowego rozwoju i funkcjonowania dzieci. Ma ogromny wpływ na szereg procesów kluczowych dla ich zdrowia. To podczas snu rozwija i kształtuje się mózg naszego Maluszka. Dlatego też dbanie o higienę snu dziecka powinno mieć miejsce już od narodzin.

W pierwszych tygodniach życia noworodki spędzają zdecydowaną większość swojego dnia i nocy śpiąc, budząc się jedynie na jedzenie, zmianę pieluszki itp. Polifazowość snu niemowląt (wiele krótkich odcinków w ciągu dnia i nocy przerywanych przebudzeniami) może być dla rodziców męcząca, jednak wraz z wiekiem zmieniać się będzie struktura snu dziecka. W wieku około 3-4 miesięcy niemowlęta zaczynają wykazywać pierwsze oznaki funkcjonowania zgodnie z rytmem dobowym i jest to też moment kiedy należy zadbać o dobre nawyki związane z higieną snu Maluszka. Po 4-5 miesiącu można uczyć dzieci samodzielnego zasypiania czyli w wielkim skrócie – odkładać dzieci do łóżka, kiedy robią się senne, a nie kiedy są pogrążone we śnie.

Czy nauka samodzielnego zasypiania jest bezpieczna?2019-09-10T21:20:56+02:00

Jak ważny jest sen i jakie negatywne skutki ma jego brak na nasze zdrowie i funkcjonowanie wie każdy. Jednak nie każdy wie, że samodzielne zasypianie jest umiejętnością wyuczoną, nie rodzimy się z nią. Dlatego też rodzice odgrywają bardzo ważną rolę w kształtowaniu zdrowych nawyków związanych ze snem ich Maluszków. Nauka samodzielnego zasypiania jest jedną z najlepszych inwestycji jakie mogą poczynić rodzice w przyszłość ich dzieci.

Nauka samodzielnego zasypiania jest całkowicie bezpieczna. Nie oznacza to zostawiania dziecka całkowicie samego do wypłakania się w zamkniętym pokoju, tak aby zasnęło z wycieńczenia. Absolutnie nie! Istnieje wiele technik i metod, które dostosowane do wieku i potrzeb dziecka, pomogą mu wykształcić zdrowe nawyki związane ze snem.

Czym zajmuje się Konsultantka ds. Snu Dziecka?2019-09-10T13:57:41+02:00

Konsultantka ds. Snu Dziecka to tzw. ekspertka od snu dzieci. A tak na prawdę to osoba, która sama jest mamą, której dziecko kiedyś nie spało! Osoba, które wie jak się czujecie, która wie co to znaczy chroniczne niedospanie. Ale jest to też osoba, która poza wiedzą praktyczną ma też wiedzę teoretyczną z bardzo specjalistycznej dziedziny. Certyfikowana Konsultantka ds. Snu Dziecka to osoba, która ukończyła kurs dedykowany problematyce snu dzieci. To osoba z doświadczeniem, która czuje powołanie do szerzenia tej niesamowitej wiedzy. To nie żadna zaklinaczka snu, tylko edukatorka, która pomoże Wam dobrać najlepsze rozwiązanie do Waszych problemów. Osoba, która Was wysłucha, doradzi, potrzyma za rękę w trudnych chwilach i wesprze. Pamiętajcie, że Konsultantka ds. Snu Dziecka to ekspert od snu ale to Wy jesteście ekspertami od swoich dzieci 😀Warto połączyć siły!